"Княгиня української поезії"

25 лютого в бібліотеці села Сасів був проведений вечір художнього читання: "Княгиня української поезії" -  присвячений творчості Лесі Українки. !  Ви познайомитеся з творчістю великої поетеси Лесі Українки. Ви багато чули про неї, але на нашому літературному святі ми торкнемося більш ширше її життєвого шляху та творчості. Ви відчуєте легкий сум, присутній у ліричній поезії; глибоку любов до рідної землі, неньки України. «Коли б треба було окреслити творчість Лесі Українки одним словом, – писав Максим Рильський, – то найвідповідніше слово було б – боротьба». З’явившись на рубежі двох століть і двох епох, ця творчість стала однією з вершин української літератури.

Ім’я поетеси овіяне всенародною любов’ю. Це була людина виняткової мужності і принциповості, духовної краси і мистецького обдарування, її талант виявився у багатьох різновидах літературної праці – поезії, драматургії, прозі, літературній критиці і публіцистиці, перекладацькій роботі і фольклористиці.

Вечір художнього читання  складається з 4-х сторінок:

1. «Біографія Лесі Українки». 2. «Творчість Лесі Українки. Конвалія».

3. «Любов до народу». 4. «Єдина! На всю Україну!».

На заході були присутні голова сільської ради І. Кармазин, завідуюча народним домом М. Рудянин, вихователь "Рідного дому" В. Петелицька. А також бібліотекар м. Львова бібліотеки №25 ЦБС для дорослих. Наше свято закінчилось, але ми не прощаємось, але ще раз запрошуємо завітати до нашої бібліотеки.

"Солов'їна, барвінкова українська рідна мова".

21 лютого спільною роботою бібліотеки і дитячого будинку "Рідний дім" пройшов захід до рідної мови "Солов'їна, барвінкова українська рідна мова".Діти розказували вірші співали пісні , а також пройшов брейринг між двома командами "Сонечко" і "Соловейки". Діти розгадували загадки, складали прислів'я, слова,синоніми, антоніми.Команди були нагороджені призами. Бібліотекарем було оформлено книжкову виставку "Диво калинове - кохана материнська мова".

Міжнародний день рідної мови, проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999 року, вiдзначається щороку з лютого 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.

    21-го лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови. За недовгий час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів, коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

    Заснування Дня рідної мови має велике значення, адже за оцінками фахівців, із понад 6000 мов, які нині існують у світі, значна частина перебуває під загрозою зникнення у найближче десятиріччя. Щороку повністю перестають вживатися близько десяти мов. Для того, щоб мова не зникла, за свідченням науковців, необхідно, щоб нею спілкувалися принаймні сто тисяч людей.

 В Україні цей день відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської, інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Захід підготували і провели вихователі Петелицька В.С. і Трохимчук Л.Б., вчитель музики Стельмахович Р.В. і бібліотекар Александрович В.П.

"Хто вмирає в боротьбі - в серцях живе повіки".

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог,побачивши загін:
Спереду — сотник ,молодий,вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,

Небесна сотня в вирій полетіла… 

20 лютого в бібліотеці- філії села Сасів відбувся вечір- зустріч з учасниками  Майдану і АТО. На захід прийшли Кармазин Тарас, Царик Василь, Іващишин Богдан. Одна з найтрагічніших сторінок в новітній історії України. 3 роки тому у Києві, на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській полягли Герої Небесної Сотні. Зробивши перший крок, журавлиним ключем полинули у вічність, ставши нашими Ангелами-охоронцями на небі. За нашу з вами свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну: своє життя віддають найкращі.

До слова було запрошено учасника майдану і АТО Царика Василя, який згадав події цих років. Діти розказали вірші і заспівали пісні. Захід підготували і провели завідуюча народним домом Рудянин Марія і бібліотекар Александрович Віра. Голова сільської ради Кармазин Іванна подякувала усім  хто був на заході. 

"МАЛЕНЬКІ КОРИСТУВАЧІ- ГОСТІ БІБЛІОТЕКИ!"

2 лютого 2017 року в бібліотеку села Сасів завітали маленькі користувачі - дітки з дитячого будинку "Рідний дім"з вихователем Петелицькою Валентиною Степанівною.Бібліотекар Віра Александрович ознайомила їх з краєзнавчим кутком, різноманітними виставками , які є оформлені в бібліотеці, а також розказала,як стати користувачем. Діти взяли різну дитячу літературу.Бібліотекар подякувала усім за візит.

"З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ"

Різдвяна ніч ... Хіба cказати вдасться,
Як повно в ній і  таємниць, і мрій, 
І спогадів, і снів, і скільки щастя, 
І скільки віри в всповнення надій ?!
Бо це ж та ніч, в якій зоря засяла, -
Й на цілім світі  НОВА РАДІСТЬ СТАЛА !!!

17 січня 2017 року спільною роботою школи і бібліотеки було проведено вертеп. Вчитель християнської етики Лілія Богданівна Реп'янська розказала всім присутнім про Різдво Христове. Всі діти дуже гарно виконували свої ролі. З піднесеним настроєм всі присутні покинули зал.

"Прийшов Миколай - двері відчиняй"

        18 грудня 2016 року в народному домі в селі Сасів відбулося свято для наших маленьких діточок.А також була оформлена книжкова виставка "19 грудня свято Миколая!".Захід підготувили завідуюча народним домом М. Рудянин і бібліотекар В. Александрович.   

         Хто не знає про святого Миколая? Малий і старий знає про нього. Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти — і добра казка зникає, а Миколай залишається.

Наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято стане для нас святом Милосердя, святом Доброти, Прощення, Любові до ближніх.

 

         «Незгасаюча зірка України»  

У бібліотеці-філіал села Сасів оформлено виставку з нагоди 145-річчя народження великої поетеси Лесі Українки. Вірші Лесі Українки виховували у нас любов до українського поетичного слова, до Вітчизни, до творчої спадщини поетеси, почуття прекрасного. 

Це талант наскрізь мужній,
хоч не позбавлений
жіночої грації і ніжності…
Її поезія – то
огнисте оскарження того
гніту сваволі, під
яким стогне Україна.
 

 

І. Франко

«Майдан-АТО- зона боротьби за                              незалежність»

У бібліотеці-філіал села Сасів 17 лютого відбулася зустріч в честь пам'яті учасників Майдану та АТО. На зустрічі був присутній Кармазин Тарас, який був учасником АТО та Сушанська Наталія, яка від початку і до кінця була на Майдані. Сьогодні багато патріотів та наших односельчан воюють в зоні АТО захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Після цієї зустрічі у всіх "прокинулось" почуття патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини та гордості за наших захисників. 

                       Павло Тичина

У бібліотеці-філіал села Сасів було оформлено виставку з нагоди святкування 125 років з дня народження великого письменника Павла Тичини. Цей поет запам'ятався як творець "Сонячних кларнетів". 

                            "Вертеп"

У неділю 17 січня бібліотекар бібліотеки-філіал села Сасів разом із завклубою провели "Вертеп" у "Народному Домі". Глядачі були вражені від Мошка та Сури. Діти дуже гарно колядували та прославляли в віршах Ісусика. 

                        "Вечорниці"

Бібліотека-філіал села Сасів разом з вчителем християнської етики Сасівського НВК провели захід "Вечорниці". Всі гості отримали багато вражень та перенеслись в ту атмосферу свят. Учні колядували та зал з великим захопленням підспівував їм. 

                   "Різдво Христове"

Напередодні великого свята Різдва Христового у бібліотеці-філіал села Сасів оформлено виставку "Різдво Христове" . Різдво Христове -це одне з найважливіших православних свят, що традиційно святкується в Україні. В це свято сім'я збирається разом і має можливість відчути тепло цього свята та радість. 
Відчиняйте двері ясенові,
бо Різдво ступає на поріг 
знак добра, господньої любові
в світлі Вифлиємської зорі!
Хай це свято лине в кожну хату,
в кожнім серці свій залише слід
будьте дужі, щирі і багаті
щастя вам і довгих многих літ!
Христос ся Рождає!

"Любий, отче Миколаю Ти                            прийди до нас із раю"

    19 грудня – одна із найочікуваніших дат в році, день, перед яким усі дітлахи намагаються бути якомога чемнішими – свято Миколая.

    Усі ми знаємо: тієї ночі як тільки заснемо, миттю прилетить на золотих санях Миколай – з білою бородою, в теплому кожусі, а головне – з великим мішком подарунків. Та не все так просто. Разом з Миколаєм приходило ще 2 ангели і 2 чортики – і от саме вони розповідали Чудотворцю, якого саме подарунка заслужила ця дитина. Утім це тільки зараз свято Миколая називають дитячим, а колись його не менше чекали й дорослі. За давньою українською традицією саме цього дня, зібравши свіжий солод, чоловіки починали варити пиво. При чому багато, бо всі сусіди збирались на єдине святкування, приносили зі собою пісні страви і розважалися допізна. 

    18 грудня бібліотека-філіал села Сасів разом з народним домом "Просвіта" провели свято до дня Святого Миколая на тему "Любий, отче Миколаю Ти прийди до нас із раю". Діти заспівали пісні до Святого Миколая, розказали вірші та отримали подарунки від Святого. Всі пішли з чудовим святковим настроєм. 

 

      "Корифей галицької прози"

У бібліотеці-філіал  села Сасів оформлено виставку на честь св'яткування 85 років з дня народження. Роман Федорів -український письменник, лауреат Шевченківської премії (1995) за твір "Єрусалим на горах", редактор часопису "Дзвін".   

                 "Різдво Христове" 

Наблизилось  одне з найвеличніших християнських свят -Різдво Христове.У бібліотеці-філіал села Сасів була оформлена виставка під назвою "Добрі свята приходять у дім".

      «Добрі свята приходять у дім»

Різдво Христове— велике християнське свято, згідно вірувань християн це день народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.В цей день всі люди переповнені щастям, з надією в краще життя. У бібліотеці-філіал села Сасів була проведена бесіда в якій йшла розмова про одне з найвеличніших свят -Різдво Христове.