"Країна журналія"

В бібліотеці села Сасів  в четвер 3серпня відбулася година інформації «Країна журналія». Світ преси для дітей різнобарвний і цікавий. У цьому змогла переконати своїх читачів бібліотекар  Александрович В.П. Вона познайомила своїх користувачів з періодичними виданнями, які передплачує  бібліотека.

 

Діти з великим задоволенням гортали сторінки яскравої преси з цікавими кросвордами, літературними іграми, розмальовками. В центрі уваги дітей  розважально-пізнавальний журнал «Журавлик», який особливо користується популярністю у дітей  , адже його сторінки для всіх веселих, розумних, допитливих та кмітливих. Особливо читачам сподобався журнал «Вечірня казка». У кожному номері журналу нова казка, розвиваючі завдання.Читання дитячої періодики вчить дитину цікавитися новими подіями та явищами, а значить готує її до активної громадської участі в майбутньому.

"Дегустація літературних новинок"

В бібліотеку села Сасів надійшли нові книги запрошуємо всіх користувачів відвідати нашу бібліотеку і ознайомитися з новинками.

"Молитва за Україну"

                                          Любіть Україну у сні й наяву, вишневу свою Україну, красу її                                                                               вічно живу і нову і мову її солов'їну. 
                                                                                                                    В. Сосюра 
У неділю 28 серпня у Народному домі с.Сасів відбувся святковий концерт присвячений 25-ї річниці Незалежності України! З привітальним словом виступила вчителька Шибаєва О.М. Концерт розпочав народний хор "Надбужжя" піснею "Привітальна", керівник хору М.Стречик. Були виконані пісня "Мова материнська", "Так має Україна силу", "Молитва за Україну", "Гречка". Завідуюча Народним домом Рудянин М.О та бібліотекар Александрович В.П підготували літературно-музичну композицію "Молитва за Україну". У клубі була оформлена книжкова виставка "Велична і свята моя рідна Україна". Завдяки молоді Сасова відбувся святковий концерт. Багато століть український народ боровся за право самому розпоряджатися рідною землею і своєю долею, за незалежну й самостійну українську державу. Проголошення незалежності стало своєрідною точкою відліку нового етапу історії України, поклало початок перехідного періоду, суть якого -у переході на якісно вищий рівень суспільного розвитку.  Концерт завершився піснею-гімном "Боже великий, єдиний". 

 

«У світі казок Івана Франка»                                   160 р.з.д.н. І.Франка

У п'ятницю, 26 серпня у бібліотеці-філії села Сасів відбулася година поезії. Бібліотекар Александрович В.П. розповіла біографію українського письменника, поета, публіциста, перекладача, ученого, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка. Діти зачитали поезії Франка : "Рідне село", "Розвивайся ти, високий дубе... ", "Гімн", "Чого являєшся мені", Ой ти, дівчино, з горіха зерня..." та інші. Діти показали обізнаність у творчості та біографії письменника. Бібліотекар розповіла дітям багато цікавих фактів про поета, адже він жив і творив на землях, звідки вона родом. Діти покинули годину поезії у чудовому настрої та здобутими знаннями про життєвий і творчий шлях Каменяра. 

"З жита, з волошок наш прапор                                      ясний"

Незважаючи на похмуру погоду у селі Сасів було відзначено День Державного Прапора і 25 –у річницю Незалежності України Сасівська громада зібралась щоб своєю згуртованістю, єдністю думок висловити свій патріотизм, громадянську позицію, шану національним ідеям. Святкування Дня Державного Прапора розпочалося звучанням Державного Гімну України і урочистого підняття прапора дітьми учасника АТО: Кармазин Ярославом і Кармазин Христиною. До вітального слова були запрошені: депутат Золочівської районної ради Гетьманчик М.А. і заступник директора Сасівського НВК Золота Г.С. Свято продовжили підростаюче покоління села Сасів , а саме: Александрович Валя , Коцюруба Аня, Мошовський Мар’ян, Левіцька Віка, Коцюруба Вітя, Хміль Владик, Кушнір Павло, Старанчук Настя, Кармазин Ярослав, Кармазин Христина. Діти розказали вірші про державні символи України і про Україну та прозвучала пісня "Моя Україна". Свято закінчилося твором М.Лисенка «Молитва за Україну» який виконали всі присутні. Громада села Сасів подякувала за проведене свято бібліотекару села Сасів Александрович В.П. і завідуючій НД с.Сасів Рудянин М.О.

Майстер клас для дітей по орігамі

У вівторок 16 серпня було проведено майстер клас по орігамі для дітей. Майстер клас був проведений Александрович Надією. Діти охоче проявляли ініціативу у виконанні заготівок та змагались , хто швидше зробить. На майстер класі були присутня голова сільської ради Кармазин І.В. Діти проявили у  своїх роботах творчість, креативність та талант. 

Вибери справу до душі

11 серпня у бібліотеці-філії села Сасів відбулася бесіда на тему "Вибери справу до душі", в якій взяли участь діти, бібліотекар, завідуюча Народним домом та працівники сільської ради. Кожен з яких розповів дітям, ким вони працювали та на скільки важливі їхні професії. Оскільки вибір професії -це серйозний крок. Бібліотекар допомогла довідатися про специфіку різних професій, розповіла про плюси та мінуси кожної професії та зробити усвідомлений вибір.

У древньому ремеслі-наша                                       творчість

27 липня бібліотекар Александрович В.П. відвідала бібліотеки сіл Бужок та Білий Камінь. На святі були присутні бібліотекарі сіл Ушня, Плугів, Підлипці, Білий Камінь та Підлисся. 
Український народ здавна шанував свої традиції, звичаї. З покоління до покоління передавали свої вміння та знання, навчали різним ремеслам. Прекрасним  ремеслом є виготовлення старовинних іграшок із сіна та оберегів. Ремесло древнє та призабуте, але у бібліотеці-філії с.Бужок створено «Бібліотечну міні-майстерню «ОБЕРІГ», яка відроджує українську традицію виготовляти іграшки, обереги та інші цікаві речі своїми руками.
Усі бібліотекарі навчились майстерно виготовляли підкови, які стануть для них оберегом та отримали хороший настрій. 

"Найрідніше в світі..."

У неділю 24 липня за участю аматорських колективів відбувся концерт до Дня села "Найрідніше в світі..." На святі були присутні голова районної ради Банах О.О., депутат районної ради Гетьманчик М.А. та голова сільської ради Кармазин І.В. За участю учасників гуртків художньої самодіяльності села Сасів були виконані пісні про Україну та розважальні пісні.

Прозвучали пісні "Сама файна " та "Секс бомби" у виконанні Лісапетного батальйону! 

Пісня "Гуляночка"  у виконанні Вєрки Сердючки.

Прозвучала пісня "Сама сама" у виконанні Дзідзьо та його музи. 

Ведучою на святі була Ірина Гончарова

Зі своїми віршами і піснями виступив поет Сасова Банах В.О

Моє село-моя святиня

19 липня у бібліотеці філії села Сасів було проведено свято "Моє село - моя святиня". На святі були присутні голова районної ради Банах О.О. , депутат районної ради Гетьманчик М.А. , голова сільської ради Кармазин І.В. , бібліотекарі сіл Бужок, Побіч та Ушня : Алексевич Наталя, Петелицька Ольга та Щурко Оксана та жителі села Сасів.
Історію села Сасів зачитала завідуюча Народним домом  Рудянин М.О. До слова були запрошені Михайло Гетьманчик та Олег Банах. Зі своїми віршами виступив поет Сасова Бас І.Т. Олянюк Лілія заспівала пісні про Україну: "Ми- українці", "Ми -Україна". Діти прочитали вірші сасівських поетів Шибаєвої О.М. , Гирило І.І. , Банаха В.О. 
Оскільки свято було присвячено річниці повернення Сасівської ікони Божої Матері на рідну землю, історію повернення Сасівської ікони  розказала бібліотекар Александрович В.П. та  діти зачитали вірші до Божої Матері. 
Усі гості свята були задоволені та отримали багато позитивних вражень від свята. 

"Куди б мене дорога не вела, думки мої із рідною землею".

В бібліотеці-філії села Сасів 13 липня 2016 року була проведена година спілкування "Куди б мене дорога не вела думки мої із рідною землею". Година спілкування була проведена в незвичайній атмосфері, бібліотекар не запросив відвідувачів до бібліотеки, а відвідала організації самостійно. Спілкуючись з працівниками, було підтверджено ще раз думку, що кожна людина сумує за рідною землею і в якім віці не була б людина вона хоче повернутись на рідну землю. Також було обговорені традиції села, родини, сім'ї. Година спілкування стала пізнавальною як для читачів, так і для бібліотекаря.  

"Молодь.Право.Обов'язок"

 Закон життя я схвалюю в труді.
Він в нашім хлібі, в пісні та у слові.
Законом цим зростають молоді,
Законом цим красуються будови.

В бібліотеці-філії села Сасів 28 червня було проведено захід з юнацтвом урок права "Молодь. Право. Обовязок."Україна... В одному цьому слові й для нас і навіть для чужинців бринить музика смутку і жалю.

Україна – країна трагедій і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше знали її, країна гарячої любові до народу й чорної йому зради, довгої вікової героїчної боротьби за волю. Шлях України позначений  високими степовими могилами, руїнами та прекрасними піснями...А у державі, має бути затверджений Закон, за яким вона існує.

Таким Законом є Конституція України, прийнята Верховною Радою 28 червня 1996 року.Конституція України – це не лише Закон законів, це серце, ядро подальшого розвитку і вдосконалення суспільства.
Вона увійшла в суспільне життя як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України.
Діти прослухавши урок права дізналися багато нового.Було  цікаво слухати різні питання, відповіді на них.

Усі в хорошім настрої залишили бібліотеку.

"Книги -кораблі думок"

                                             Книги -кораблі думок, що подорожують по хвилях асу і бережно несуть свій                                              дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.
                                                                                                                        Френсіс Бекон, англійський філософ

Книга - унікальне, феноменальне творіння людства. Ми не можемо уявити своє життя без книг. Вони наші постійні супутники. Це джерело знань для як для школяра, студента, так і для дорослої, зрілої людини. Книга- наш найкращий друг і порадник у всіх життєвих ситуаціях. У бібліотеці-філії села Сасів 21 червня відбувся бібліотечний урок під назвою "Книги -кораблі думок", в якому взяли участь читачі-діти. Бібліотекар розкрила роль книги у житті людини, ознайомила учнів з історією виникнення книги, розвила інтерес до читання книг та настановила бережливо ставитись до книг. Діти отримали багато цікавої інформації про книги та хороший настрій. 

«Батько українського бестселера»

10 червня у бібліотеці-філії села Сасів на честь святкування 65 р. з дн. В. Шкляра відбувся перегляд літератури. Василь Шкляр — один із найвідоміших, читаних і «містичних» сучасних письменників, «батько українського бестселера». Кожен його роман стає бестселером, збурюючи широкий розголос серед читацьких кіл. Свого часу знаменитий «Залишенець» («Чорний Ворон») викликав такий шквал дискусій, зокрема й політичних, що вийшов далеко за межі літературного явища. У цьому романі Василь Шкляр чи не вперше в нашій літературі назвав речі своїми іменами стосовно російсько-української війни у ХХ столітті. 

"Берег нашого дитинства"

7 червня в бібліотеці -філії села Сасів було проведено конкурс малюнків. Де діти показали свої таланти. І кожна дитина на аркуші паперу висловила свої думки, почуття і про що вони мріють.

Всі учасники були дуже задоволені цим конкурсом. В кінці свята усі поласували солодощами.

"Сільська бібліотека -обличчя громади"

5 червня у бібліотеці-філії села Сасів спільною роботою бібліотекарів с.Сасів Александрович В.П та с.Ушня Сторонянська О.І було проведено бібліотечний коктейль, де були присутні сільський голова Кармазин І.В. та районний депутат Гетьманчик М.А. З приємністю відзначу, що впродовж тривалого у до діяльності бібліотек прикута особлива увага не тільки з боку держави, а й неурядових організацій і громади. Бібліотеки вже не розглядаються як прості пункти видачі книг. Вони, без сумніву, є одним із найбільших надбань цивілізації. Без них неможливо уявити розвиток науки, освіти чи культури. Саме вони – інформаційна основа високорозвинутого демократичного суспільства. Усі ми знаємо, що якісні бібліотечні послуги, які задовольняють потреби та відповідають очікуванням сучасної динамічної людини – це передусім велика праця бібліотекарів. Нерідко це як «пекельна кухня», де кожна успішна справа потребує майстерності шеф-кухаря, злагодженої роботи команди, особливих складників та секретів приготування. Традиційно фірмовою стравою бібліотек була і є книга та інформація. Проте сьогодні все більше закладів урізноманітнюють меню послуг, які вони пропонують громаді.

      Незалежній Україні слава нині і                                        вовік!!!

У бібліотеці-філіал села Сасів оформлено виставку під назвою "Незалежній Україні слава нині і вовік!". 24 серпня ми святкуємо день народження вільної держави -України!!! Вже стало традицією проводити різноматні концерти, іти ходою миру та випускати у небо сині та жовті кульки. 

   Прапор України -символ нашої                                  державності 

Небеса блакитні
Сяють з глибини,
А пшеничні й житні
Мерехтять лани.
    В селі Сасів 23 серпня біля будинку "Рідний Дім" урочисто було піднято прапор України.Були прочитані вірші "Я -Українка!" , "Любіть Україну", "Наш прапор" та ін.  Прапор урочисто підняли Александрович Надія та Соха Ігор. У виконанні хору прозвучав гімн "Ще не вмерла Україна" та пісні " Мова моя материнська", "Молюсь за Україну" та "Боже,великий,єдиний". До слова були запрошені голова Сасівської сільської ради Гетьманчик Михайло Антонович та депутат районної ради Банах Олег Орестович. Всі глядачі пішли з хорошим настроєм та з надією на щасливе та мирне майбутнє. 

     «Його життя –служіння рідному                               народові»                              150 р. з дн Андрея Шептицького

У бібліотеці-філіал села Сасів оформлено виставку під назвою "Його життя -служіння рідному народові". 29 липня ми святкували 150 -річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького. У Львові відбулися урочисті заходи, які розпочалися архієрейською літургією , а також церемонією відкриття та освячення пам'ятника митрополиту на Святоюрській площі. 

          «Митець, мистецтво, життя» 135 р . з дн.                                             В. Винниченка  

Оформлено виставку під назвою "Митець, мистецтво, життя". Володимир Винниченко - це український політичний та державний діяч, а також прозаїк, драматург, художник. 14 липня 2015 року ми відзначаємо 135 р. з дн. видатного прозаїка, драматурга. Він зробив великий внесок у будування великої незалежної держави -України!!!

     Святкування 400-ліття Сасова

        Чудотворна Сасівська ікона                        Пресвятої Богородиці

В неділю 19 липня  у Сасові усі охочі мали можливість вклонитися та вшанувати Пресвяту Богородицю перед її чудотворним образом. Ікона була особливо шанованою місцевими людьми та черницями. Через молитви перед нею до Богородиці ставалось багато чудес, зцілень, явлень ласк та милостей Божої Матері. Про це свідчать різні воти під іконою. Серед них: – одна рука з чистого срібла, багато коралів, срібні ланцюжки з хрестами та інші дари, які залишали люди з вдячності, засвідчуючи факт вислуханих молитов.

Історія зберегла згадку про пожежу в місті Сасові, під час якої «місцевий жид прибіг молитися» до монастиря і його хата разом з монастирськими будівлями та церквою вціліли перед вогняною стихією.
В 1759 році після закриття сасівського монастиря п’ять його черниць – Єлизавета Чоловська, Корнилія Гордовська, Олександра Корчинська, Меланія Котовська та Теофанія Верхрацька перебралися до монастиря сестер-василіянок у Словіті, то разом із багатьма цінними речами перенесли й чудотворну ікону Сасівської Богородиці. Її помістили у монастирській церкві Воздвиження Чесного Хреста.
У першій половині 80-их років минулого століття, зі смертю останньої сестри-василіянки Параскевії Берлянд, чудотворна ікона Сасівської Богородиці Одиґітрії покинула село. Сестра Марія Турко перевезла її до Золочева, де у підпіллі проживала більшість сестер-монахинь. На початку 90-их років сестра Віра Мацюк передала святиню до монастиря сестер-василіянок у Львові. Наступного року шату і живопис ікони було реставровано.
Завдяки клопотанням о. Василя Сагана до Сасова була привезено оригінал ікони та намальована копія, яка буде зберігатися у церкві Преображення Господнього у селі Сасові.
Після Літургії було миропомазання та прикладання до ікони. Усі бажаючі мали можливість поцілувати образ.        "А зорі над Бугом пливуть"

Ми були раді вітати на святі всіх, хто плекає любов до рідного краю, всіх, хто зробив перші кроки росянистими стежками над Бугом, всіх, хто зберіг у серці часточку малої батьківщини, всіх, хто працею невтомною підносив село, беріг духовну спадщину, хто з гордістю говорив: "Ми із Сасова". І всі ті , хто зібрався відсвяткувати - чотирьохсотліття надання Сасову міського права -свята села.     

В неділю 19 липня біля річки Західний Буг відбулася 2 частина свята. Священниками було відправлено молебень до Пресвятої Богородиці. Участь в концерті взяли сусідні села, танцювальний колектив м.Золочева "Первоцвіт" , солісти м.Буськ, м.Золочева. А також концертна програма Сасівської молоді, а на закінчення співали Львівські музики. 

    "Студентам потрібні каталоги!!!"

У бібліотеці-філіал села Сасів був проведений бібліотечний урок на тему "Студентам потрібні каталоги!!!" . Бібліотекар пояснив важливість каталогів. Розповів , що каталоги поділяються на алфавітні і систематичні каталоги. 
Алфавітний каталог (АК) — має просту структуру. Бібліографічні записи розташовані в ньому в алфавітному (абетковому) порядку прізвищ авторів і основних назв творів. Таким чином, алфавітний каталог, має змогу інформувати про авторський склад бібліотечного фонду. За допомогою алфавітного каталогу можна навести різноманітні бібліографічні довідки, наприклад, коли і де були видані конкретні книги, скільки примірників є у бібліотеці, відмітка про наявність її на абонементі чи в читальному залі, чи є в бібліотеці певний документ та які твори певного автора є в її фонді. Якщо книга має одного, двох чи трьох авторів, то бібліографічний запис складений на прізвище першого автора. Бібліографічні записи творів під авторами розставлені в алфавітному порядку авторських прізвищ. Записи творів авторів з однаковими прізвищами — за алфавітом авторських ініціалів.
Систематичний каталог (СК) - бібліотечний каталог, в якому бібліографічні записи розташовуються за галузями знань у відповідності бібліотечно-бібліографічною класифікацією. Він розкриває зміст бібліотечного фонду за галузями знань та інформує читачів про те, які видання з того чи іншого питання є в бібліотеці. Інформаційно-пошуковою мовою систематичного каталогу, тобто основою для його побудови, є бібліотечна класифікація (ББК), згідно з якою здійснюється розподіл книг за галузями знань.
В кінці уроку бібліотекар зробив сюрприз для своїх відвідувачів. Оскільки діти закінчили вже школу бібліотекар захотів повернути їх у світ Дитинства. А саме включила їм мультфільм про каталоги. 

          "Наші права та обов'язки"

Проведено урок права на тему "Наші права та обов'язки" з юнацтвом. Вони були ознайомлені з своїми правами і обов'язками.Особи, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають право на:

  • вибір форми навчання;
  • безпечні і нешкідливі умови навчання, праці та побуту;
  • трудову діяльність у позанавчальний час;
  • додаткову оплачувану відпустку у зв'язку з навчанням за основним місцем роботи, скорочений робочий час та інші пільги, передбачені законодавством для осіб, які поєднують роботу з навчанням;
  • користування навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою базою вищого навчального закладу;
  • участь у науково-дослідних, дослідно-конструкторських роботах, конференціях, симпозіумах, виставках, конкурсах, представлення своїх робіт для публікацій.

             Головний закон України -                                   Конституція!!!

Оформлено виставку під назвою "Головний закон України - Конституція!!!" Конститу́ція Украї́ни — Основний Закон держави України. Ухвалений 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України 2-го скликання.Конституція України набула чинності з дня її прийняття. На пам'ять про прийняття Конституції в Україні щорічно святкується державне свято — День Конституції України. 

                  Канікули з книгою

В бібліотеку-філіал  села Сасів завітали діти на екскурсію. Оскільки розпочались літні канікули наші діти вирішили провести цей час з книгою. Діти були ознайомлені з книгами, з великим захопленням розглядали книжкові полиці. Всі отримали велике задоволення від проведеної екскурсії та в хорошому настрої залишили бібліотеку.

                Бібліотека - Громада-                                    Відкритий простір

У  бібліотеці –філіал села Сасів оформлено виставку під назвою «Бібліотека –Громада  –Відкритий простір». Усі відвідувачі бібліотеки мають можливість отримати інформацію про децентралізацію влади.  Адже , децентралізація - це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно. Необхідно запам'ятати  5 кроків для проведення реформи:

ü  визначити територіальну основу органів місцевого самоврядування та виконавчої влади;

ü  розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування різних рівнів;

ü  розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування та виконавчої влади;

ü  визначити, скільки ресурсів треба на кожному рівні;

ü  зробити органи місцевого самоврядування підзвітними перед виборцями і державою.

        Зустріч з поетесою-землячкою                 Іриною Іванівною Гирило

В бібліотеці-філіалі села Сасів пройшла зустріч з поетесою-землячкою Іриною Гирило. До відвідувачів бібліотеки звернулась бібліотекар Александрович Віра ,де представила поетесу прочитала уривок вірша,запросила до слова Ірину Гирило. Під час свого виступу поетеса розказала про свій життєвий шлях .Було прочитано вірші із її книги,а також нова поезія.Оксана Кармазин прочитала вірш поетеси "Хризантеми".На завершення зустрічі виступив голова сільської ради Гетьманчик Михайло Антонович привітав поетесу з наступаючим днем народження!