"Козацькому роду нема переводу"

15 жовтня в селі Сасів відбулося свято присвячене Покрові Пресвятої Богородиці, 75-річниці створення УПА, День Українського козацтва та День захисника України. Панахиду біля могили "Борцям за волю України."відправили о. Василь Саган і о. Ігор Леськів. Народний хор "Надбужжя" під керівництвом М. Стречика виконали: "Під твій Покров", "Так має Україна силу", "Молитва за Україну", "Боже, Великий , єдиний,нам Україну храни".Молоді таланти розказали вірші.
Свято підготували і провели завідуюча народним домом М.О. Рудянин і бібліотекар В. П. Александрович 

"ПІСНЯ БУДЕ ПОМІЖ НАС"

В бібліотеці -філії села Сасів 30 листопада відбулася година спомин 65 років з дня народження Назарія Яремчука.

У кожного в житті є кумир. Хоча б на один день, хоча б на одну мить ми захоплюємось кимось із акторів, співаків, державних діячів. Було б дуже добре, коли б ми не помилялись і захоплювались дійсно справжніми героями часу в якому живем. На моє щастя в моєму житті з’явивсь такий кумир, який залишився у моєму серці на все життя. Його звуть НАЗАРІЙ ЯРЕМЧУК, співак, патріот і просто привітна і добра людина.

Нелегку стежку дарувала йому доля. Він народився в с. Рівня Вижницького району Чернівецької області в селянській родині. Народження сина стало для 64-річного батька справжнім святом.  Свою четверту дитину батьки назвали Назарієм (це ім’я означає “присвячений Богові”).

 Перше мистецьке визнання Назарію принесла “Горянка”. Він та Зінкевич стали лауреатами Всесоюзного конкурсу “Алло, ми шукаємо таланти”. Після участі “Смерічки” у конкурсах “Пісня – 71” та “Пісня – 72” Івасюкові “Червону руту” та “Водограй” почнуть співати у всіх куточках нашої країни. Але слава не змінить характер Яремчука. Зіркової хвороби він ніколи не мав. Майже рік працював на кафедрі лаборантом, потім – старшим інженером, аж поки не зрозумів, що спів для нього – на першому місці. З того часу пісня стала його життям.

 

"Наш край у дзеркалі бібліографії"

У четвер24 листопада в бібліотеці - філії відбувся день бібліографії "Наш край у дзеркалі бібліографії".

День бібліографії — комплексний захід з популяризації бібліографічних знань, вироблення навиків користування бібліографічними посібниками, бібліографічним пошуком, покращення бібліотечного обслуговування взагалі.

Україна гідна свободи

В понеділок 21 листопада в адмінбудинку села Сасів відбувся круглий стіл "Україна гідна свободи", який підготувала  бібліотекар Віра Александрович . Запрошені учасники,які були на Революції Гідності і на Помаранчеві Революції.

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.Яскравим виявом національно-патріотичних почуттів українців став національний Гімн України.Саме сьогодні, в цей час, ми маємо, як ніколи, проявити свою любов до рідної України. Зараз нашій країні як ніколи потрібно бути єдиною та згуртованою. Наші земляки, яких сьогодні мобілізовано до лав українського війська з честю відвойовують та захищають кордони нашої держави, борються за її єдність та цілісність.

 

СПІВПРАЦЯ З ГМІНАМИ ПОЛЬЩІ.

    19 листопада у  Сасівській сільській раді відбулася зустріч з представниками гмін Папортня, Яблонна Ляцка та Стара Корніца Мазовецького воєводства, республіки Польща. Прибувши у Сасів гості відвідали Костел Різдва Івана Хрестителя, Преображенську та Миколаївську церкви. На початку зустрічі отець Василь Саган поблагословив представників громад на плідну співпрацю. Керівник «Золочівської агенції регіонального розвитку» пан Микола Худзей розповів про українсько-польський проект «Західний Буг – одна ріка, два народи» та про можливість реалізації спільних проектів. Сільський голова Іванна Кармазин у формі презентації розповіла гостям про історію краю, діяльність сільської ради, культурне та економічне життя, проблеми громади, та про можливі напрямки співпраці в сфері культури, екології, туризму. Директор Сасівського НВК пан Ігор Попадюк розповів про діяльність закладу та проекти, що готуються. Пан Станіслав Ладзяк – вуйт гміни Папротня, та пан Вєслав Міхальчук – вуйт гміни Яблонна Ляцка розвовіли про свої гміни та про проекти, що їх цікавлять, зокрема стосовно відновлення пам’яток архітектури та каналізування населених пунктів. Присутні на зустрічі працівники сільської ради, депутати, члени виконкому, представники підприємств та установ ставили багато питань гостям, зокрема тих, що стосуються процесу обєднання громад, що вже давно пройшов Польщі. В результаті зустрічі між Сасівською сільською радою, гміною Папротня, та гміною Яблонна Ляцка підписано договори про співпрацю.

 

 

CПОНСОРИ В БІБЛІОТЕЦІ.

В четвер 17 листопада в бібліотеку завітали спонсори ПП"Глиняни-Агро", які подарували багато різноманітної літератури.Бібліотекар висловила щиру подяку за подаровані книги.

"Свято української книги".

                                                                                                                        «Книги – це ліки, що напувають світ»                                                                                                                                                           ( І.Франко)

Існує вираз: «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Так само можна сказати: «Скажи мені, що ти читаєш, і я скажу, хто ти». Людина яка любить і вміє читати – щаслива людина. Круг неї завжди багато розумних, добрих і вірних друзів. Ці друзі – книги… У світі існує безліч різних книг. Різні книги по-різному допомагають людям одні навчають, другі-розважають. Треті-допомагають. У одних книгах можна прочитати про минуле. А у інших-про космічні мандрівки. Скільки у людей потреб, скільки різних книг.

28 жовтня бібліотекар Александрович В.П. завітала в НВК села Сасів до різновікової групи "Сонечко". Вихователі Івасюта О.М. і Шершень С.В. допомогли  провести свято книги. Бібліотекар прочитала діткам вірші і казочки. Дітки подякували бібліотекарю за свято. 

 

" Інтернет - глобальне добро чи зло"

Інтернет - це добро чи зло?
В вівторок 25 жовтня в бібліотеці села Сасів відбувся диспут " Інтернет - це добро чи зло".
В даний час ви навряд чи знайдете людину, яка не чула про Інтернет. Він зайняв важливе місце в нашому житті і нашій свідомості. Вперше Інтернет був створений для потреб військових. Протягом 20 років Інтернет поширився по всьому світу. Інтернет був названий Великою Мережею не без причини.
У зв'язку з швидким розвитком технологій в даний час майже кожна звичайна сім'я має доступ до глобальної інформації у світі. За допомогою тільки одного клацання миші ви можете опинитися в середині глобальних подій. А в зв'язку з великою кількістю веб-камер по всьому світу у вас також є можливість подорожувати, не виходячи з дому. Все більше і більше людей в даний час працюють в Інтернеті. Багато людей проміняли довгі черги в магазинах на інтернет-магазини, де можна легко купити все, що ви хочете без будь-яких зусиль.
Тут виникає питання. Чи є Інтернет добром чи злом? З одного боку в нашому житті зручність надбало надзвичайно велике значення. Наше життя дуже швидке, та з метою пристосуватися до такої величезної швидкості люди намагаються зробити життя більш простішим, наскільки це можливо. Ви не повинні чекати до кінця тижня, щоб ходити по магазинах, наприклад, так як ви можете легко купити все, що вам потрібно з офісу або будинку. Ви можете дивитися нові фільми, читати нові книги, грати в цікаві ігри, створюючи свої власні світи і спілкуватися з друзями. І всі ці речі можна робити, не виходячи з дому.
З іншого боку такий спосіб життя приводить нас до вельми сумної статистики, яка показує, що люди мають все більше і більше труднощів у спілкуванні з іншими людьми з кожним новим днем. Ми стаємо самотні. Ми занурюємося у віртуальну реальність, де на нашу думку ми можемо робити все, і, таким чином, ми забуваємо про реальний світ з людьми, оточуючими нас. Давайте бути реальними, живими і доброзичливими знову!

"ХОРОБРІ СЕРЦЯ."

Ти чуєш, мамо, постріли гармати?
Ти бачиш, мамо? В небі в'ється дим
Я у руках тримаю, мамо, автомата.
Не хочу, мамо, помирати молодим.

Скажи мені, не плач, ну як там батько?
"Він цим пишається, що в нього такий син?
А як сестра, чи все у неї в порядку?
Каже - "вертайся, бо у мене ти один"

13 жовтня спільною роботою школи, сільської ради і бібліотеки було проведено захід присвячений вшанування учасників АТО на сході України.На заході був присутній учасник АТО Кармазин Тарас.

Сьогодні твориться історія, учасниками якої є ми самі. І від кожного з нас залежить доля нашої Батьківщини. Від нас залежить, чи Україна і надалі буде незалежною державою, чи буде під владою Росії.Сьогоднішні події в Україні не дають спати кожному свідомому українцю.

В рядах української армії  зараз знаходяться наші односельчани. Вдивіться в ці обличчя. Вони різного віку. Хтось зовсім недавно залишив стіни школи, хтось має дружину, дітей. Вони жили поряд з нами, працювали були звичайними господарями. А сьогодні стали воїнами- нашою надією,

СВЯТО БІБЛІОТЕК.

                                                                                                                               

                                                                                                                                Бібліотека… Серце завмира,
                                                                                                                                Коли пірнаю в тишу таємничу,
                                                                                                                               Святилище пізнання і добра, 
                                                                                                                               Що в майбуття через минуле кличе.

Всеукраїнський день бібліотек, що традиційно відзначають в Україні у вересні, свідчить про глибоку повагу народу до культури, освіти, духовних надбань і, безперечно, про визнання тієї великої ролі, яку відіграє в державі така поважна інституція, як бібліотека.

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку — вічних пам’яток писемності, а її служителі — вірними зберігачами і популяризаторами духовної спадщини поколінь.

За своїм природним призначенням бібліотеки є потужним знаряддям демократії, гармонізації суспільних відносин, важливим чинником інтелектуального, духовного і естетичного збагачення кожної нації. Доносячи до людей увесь спектр різноманітних інформаційних потоків і державотворчих ідей, розкриваючи реальну картину світу, вони сприяють всебічному розвитку особистості, вихованню кращих громадських якостей і патріотичної свідомості населення.

Від щирого серця вітаю бібліотечних працівників з Всеукраїнським днем бібліотек і бажаю успіхів у нашій благородній просвітницькій справі. Міцного здоров’я, щастя та благополуччя вам і вашим родинам.

30 вересня в бібліотеку села Сасів завітали користувачі і привітали бібліотекаря з професійним святом. А також переглянули книжкову виставку "Бібліотека на долоні".

 

30 ВЕРЕСНЯ- ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ БІБЛІОТЕК.

                                                          Всеукраїнський День бібліотек

Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації
Бібліотеки - один з інструментів нашої цивілізації, який вже багато століть доводить свою ефективність в процесах збереження, накопичення і передачі людських пізнань. Вважається, що вперше аналоги сучасних бібліотек з’явилися ще близько 2,5 тис. років до нашої ери на Сході. Це були зібрані в одному з древніх вавілонських храмів міста Ніппур глиняні таблички на яких їх сучасники запам’ятали важливу для них інформацію для наступних поколінь. У Київській Русі перші бібліотеки стали відкривати після прийняття християнства. Це були церковні бібліотеки, серед яких у той час найбільшою вважалася заснована в 1037-му році князем Ярославом Мудрим бібліотека Софії Київської. У цій бібліотеці зберігалося понад дев’ятсот книг, що були виготовлені тоді виключно вручну. Для середньовіччя це була грандіозна праця і в подальшому в майстернях при Софійському соборі робилися книги, які увійшли в основу інших бібліотечних зібрань, наприклад, бібліотеки при Печерському монастирі, яка стала найбільшим з кінця ХІ століття центром культурного життя в Київській Русі.
Звичайно ж іноді книги безповоротно гинули в запалі пожеж і військових баталій, згадаємо лише знамениту Олександрійську бібліотеку. Так, з Софіївської бібліотеки збереглися тільки лічені екземпляри, серед яких найвідоміші - це безцінне Євангеліє. Примітно, що саме Слово Боже, Слово про спасіння і про Спасителя, було для людей найбільш цінною книгою, гідною збереження для наступних поколінь. Книга - Рейнське Євангеліє, на якій приносили клятву французькі королі, а нині, продовжуючи цю традицію, приносять присягу президенти Франції, колись вивезла з Києва Анна, дочка Ярослава Мудрого, це одна з тих небагатьох збережених книг знаменитої Софіївської бібліотеки.
Віддаючи данину поваги бібліотечному руху в незалежній Україні, 14-го травня 1998-го року Президентом України було підписано Указ № 471/98 про щорічне святкування Всеукраїнського Дня бібліотек. В Україні він відзначається 30-го вересня. За даними проекту DilovaMova.com, ще з ХІІІ століття, в момент створення Галицько-волинського князівства на Західній Україні вже почався активний бібліотечний рух. При дворі філософа і книжника князя Володимира Васильковича була створена велика книжкова рукописна майстерня. Звичайно поява друкарства в середині XV століття справило грандіозні зміни по всьому світу, це не могло не торкнутися бібліотечної справи. Масштабний розвиток і поширення бібліотек почалося в XVI столітті. У Львові та Острозі з’явилися великі книгосховища. Вони створювалися при освітніх установах. Бібліотека Київської академії була організована в XVII столітті, а в XVIII столітті наявність бібліотек увійшло в моду у заможних і шляхетських родів, козацьких старшин, будинків єпископів, при монастирях і різноманітних школах.
До другої половини ХІХ і початку ХХ століття в землях Західної України, що входила тоді під протекцію Австро-Угорщини, стала діяти ціла мережа культурно-освітніх осередків, під назвою «Просвіта». До 1914-го рока Просвіта налічувала близько 78-ми філій і 2944-х читальних закладів по всьому краю, покриваючи 75% українських населених пунктів Галичини. До 1939-го рока цей показник виріс до 85%.
За часів радянської влади бібліотечна справа була невід’ємною частиною державної політики.
На сьогоднішній день в Україні функціонують близько 40 тисяч великих і малих бібліотек. Однією з провідних вважається Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ, сленг. Вернадка), Державна історична бібліотека, Державна бібліотека України для дітей, Національна парламентська бібліотека і т. д. Загальна кількість бібліотечних працівників, зайнятих у цій справі становить близько 53-х тисяч фахівців. Щороку українські книгосховища обслуговують понад 17,5 мільйонів читачів.
У цей день, Всеукраїнський День бібліотек, ми так само поспішаємо приєднатися до привітань на адресу всіх працівників цього безцінного осередка, з віками накопиченого, нашого людського досвіду і знань. Бажаємо Вам усіх благ, уваги ваших читачів і ваших справжніх шанувальників! Зі святом бібліотек!
29 вересня в Золочівській районній бібліотеці відбулася передсвяткова нарада присвячена до дня бібліотек. З святковим привітанням до бібліотекарів звернулася директор Іванна Григорівна. Подякувала усім працівникам за сумліну працю, а кращих бібліотекарів було відзначено грамотами.

"ЛІТОПИСЕЦЬ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ"

29 вересня в бібліотеці села Сасів  до 150 років від дня народження першого Президента України, громадського діяча Михайла Грушевського була оформлена книжкова виставка "Літописець історії України".

Пам'ятаємо, сумуємо, а серце не вірить.

В суботу вранці, 17 вересня, на 87 році життя у Львові помер відомий український письменник і громадський діяч Роман Іваничук.

"Стало відомо, що сьогодні помер Роман Іваничук, український письменник, громадський діяч, один з організаторів Товариства української мови ім. Т. Шевченка, член Спілки письменників України, депутат Верховної Ради України I-го скликання, заслужений працівник культури України, Герой України. 

Роман Іванович Іваничук народився 27 травня 1929 року у селі Трач, тепер Косівського району Івано-Франківської області, в сім'ї вчителя.

В 1961 році переїхав до Львова, з 1963 працював редактором відділу прози літературного журналу "Жовтень" (з 1990 рр. - "Дзвін").

В 1968 р.. вийшов його роман "Мальви". За нього Іваничука жорстко критикувала компартійна влада, хотіли звільнити з журналу, проте роман отримав широкий резонанс.

Популярними були й інші романи письменника "Черлене вино", "Манускрипт з вулиці Руської", "Вода з каменю", "Четвертий вимір", "Шрами на скалі", "Журавлиний крик", "Бо війна війною", "Орда".

Поховають Романа Іваничука на Личаківському кладовищі у Львові.

"Колись ми юними були, а зараз осінь наступає"

18 вересня в бібліотеці відбулася зустріч-діалог "Колись ми юними були, а зараз осінь наступає" з працівниками культури. Було обговорено різні питання, а також дізналися багато цікавої інформації. Учасники заходу відзначили, що такі зустрічі надають доступ до інформації з питань культури, що сприять глибокому осмисленню прекрасного.

Зустріч голови Золочівської районної державної адміністрації Недзельського В.Й. з громадою Сасівської сільської ради.

13 вересня в актовому залі в адмінбудинку відбулася зустріч голови Золочівської РДА Недзельського В.Й. з громадою сільської ради.В ході зустрічі були висвітлені як проблемні питання, так і досягнення громади протягом періоду від останньої зустрічі з керівництвом району в листопаді 2015 року. В зустрічі прийняли участь голова Золочівської районної ради Банах О.О. і  заступник  голови Золочівської РДА Нижник І.М.

"День Знань"

Знання це скарб, а вміння вчитись - ключ до нього 
Знання тільки тоді знання, коли воно набуте зусиллями думки, а не пам'яттю 
Доводити людині необхідність знань - це все одно, що переконувати її у корисності зору 
Сам час настійно вимагає: не хочеш відстати від життя - учись! 

Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, зібрано багатий урожай хліба, у садах доспіли яблука і сливи. А 1 вересня знову зібрало нас у рідному колі. 

Цей день завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. 
Бажаю усім школярам, студентам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Переконана, ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.

          День пам'яті Голодомору                                     1932-1933рр.

У бібліотеці-філіал села Сасів було проведено годину спілкування на честь пам'яті жертв Голодомору. З кожним роком ця рана відновлюється і з'являються все нові і нові документальні спогади свідків тих жорстоких подій, появляються  нові прозові твори, які змальовують ті жахіття ,, які прийшлось пережити нашому народові на своїх рідних землях. Під  час розмови було згадано всесвітній день боротьби зі СНІДом. Епідемія ВІЛ/є особливим різновидом кризи, яку необхідно сприймати, як надзвичайну ситуацію. Люди часто страждають через те, що про них немає кому потурбуватися. Як християни ми можемо донести до них цю любов молитвою, допомогою, співчуттям та турботою, розумінням, прийняттям. 

                 "Осінні ювіляри"

З нагоди святкування 80 річчя з дня народження Бориса Олійника, 170 річчя з дня народження Івана Карпенка-Карого та 175 річчя з дня народження Михайла Старицького спільною роботою з вчителем української мови та літератури Пилявкою Іриною Іванівною, завклубою Рудянин Марією Омелянівною та сільським бібліотекарем Александрович Вірою Петрівною було проведено захід на тему "Осінні ювіляри". Учні 9, 7, 6 класів Сасівського НВК подарували великі враження гостям інсценізувавши комедію М.Старицького "По-модньому" та трагедію І. Карпенка-Карого "Сава Чалий" та прозвучали вірші Бориса Олійника. Всі гості отримали велике задоволення та враження від інсценізацій. 

           День гідності та свободи

20 листопада був проведений захід на тему "День гідності та свободи". Бібліотекар разом з шкільним бібліотекарем донесли до сучасного покоління об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні на початку XXI століття, а також вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих героїв. На заході був присутній наш односельчан та боєць АТО Раско Тарас, через сімейні обставини не змогли прийти Яхторович Ярослав та Кармазин Тарас. Діти заспівали пісні в честь пам'яті героїв. 

Свято бібліотек-живого храму                               душі й науки!

30 вересня до бібліотеки - філіал завітали відвідувачі, які привітали бібліотекаря з професійним святом. За горнятком кави була проведена бесіда.Голова сільської ради Гетьманчик М.А. побажав добрих відвідувачів.Бібліотекар подякувала всім за приємні вітання.

Премудросте земна,бібліотеко!

Віват тобі, хранителько свята!

До тебе йдуть і зблизька, і здалека,

Щоб почерпнутьвід тебе лиш добра.

На передодні всеукраїнського дня бібліотек до бібліотеки- філіал села Сасів завітали учні Сасівського НВК  на свято "Свято хранителів мудрості".Бібліотекар Віра Петрівна розказала дітям є багато див на землі та найбільше диво з див - книга. У ній весь неосяжний світ.Хтось із мудрих сказав:"Бібліотекар- це не професія,а стан душі , а ще - знахар" Діти розказали вірші.