Наша історія

Бібліотека-це скарбниця всіх бажань людського духу. Без книги не існувало б бібліотеки. Для бібліотеки книга -це найдорожчий скарб. Бібліотеку с. Сасів було відкрито у 1947 році. До цього часу на громадські пожертви місцевих жителів у 1934-1937 рр. було збудовано Український дім "Просвіта". А до Другої світової війни місцеві студенти заснували читальню "Просвіта" , де займалися з молодшою молоддю. 

Завідуючою бібліотеки з 1947 року була Войтович Наталія Іванівна. Книжковий фонд на той час становив приблизно 1000 примірників книг.

У 1958 році бібліотекарем почала працювати Ільницька Віра Йосипівна. Книжковий фонд поповнився до 5000 примірників книг.

У 1969 році в Сасівську сільську бібліотеку прийшла працювати Александрович Валентина Володимирівна. Яка пропрацювала в бібліотеці 42 роки. За час її роботи книжковий фонд налічував 8000 примірників книг. І бібліотеку перенесено з Народного дому в приміщення адміністративного будинку сільської ради.

Бібліотека розміщена в центрі села . Бібліотека обслуговує 553 читачів , з них робітників- 176, службовців- 60, фермери -15, учні 1-9 класів і дошкільнята -147 , студенти вузів, технікумів , учнів ПТУ, учнів 10-11 класів-49.

Книжковий фонд налічує 4427 примірників книг. 
Книжковий фонд розкритий тематичними поличками "Майстрині на замітку", " Інформатика - що це?, "Розгадані дзвони пам'яті і тривоги", " Закон і ми", " Мова -душа народу", "Сатира і гумор", "У світі пригод", "Зроби своїми руками", "Що за чудо ці казки", "Книга об'єднує покоління", "Музика поезії".

В бібліотеці оформлено книжкові виставки: "Шашкевичів край -Золочівщина ", "Золочівщина -золота земля Галичини", "Про цікаве запитай у книгах" -де розміщена література про пригоди, казки, світ цікавих наук, про наш край. "Незабутні люди, незабутні події" -розміщена література про визначні дати і книги ювелярів року. В бібліотеці оформлено краєзнавчий куток "пізнай свій рідний край", де розміщено книги про с. Сасів, літературу про історію села, фотографії, старі географічні карти. Вірші поетів села Банах В.О., Шибаєвої О.М.. Зібрані речі поботу жителів села, вишивки, скатертини , портрети.

З березня 2011 року бібліотекарем бібліотеки с. Сасів працює Александрович Віра Петрівна. 

Свою роботу бібліотекар спрямовує на  удосконалення нових форм і методів роботи з читачами. Організовується робота так, щоб якомога повніше задовільнити всі потреби читачів.

В бібліотеці проводяться літературні вечори, усні альманахи, краєзнавчі журнали, уроки правознавства, години духовності, обговорення книг, читацькі конференції.

"Уклін тобі, Тарасе", "Чорнобиль -це хрест України", "Ми матір називаємо святою", "Маркіянові дзвони творчості ", "Конституція - основний закон України", "Пам'ять серця - пам'ять сивини".

Цікаво і змістовно було проведено екологічну годину "Чорнобиль- це хрест України". В ньому взяли участь учні Сасівського НВК, які слухали розповідь бібліотекаря Александрович В.П. про Чорнобильську біду і доповнювали її розповідь віршами. А також вшанували пам'ять загиблих.

Кожного року проводили свято до дня Незалежності України. 

В бібліотеці є алфавітний і систематичний каталоги, картотеки газетно-журнальних статей, краєзнавча. 

В бібліотеці проводимо бібліотечні уроки з кожним класом: " Перші уроки в бібліотеці", "Відгук про книгу", "Знайомство з дитячою енциклопедією", "Як з'явилися книги?".

Книга -це скарб, мудрість і досвід, ретельна праця і недоспані ночі. Тож читайте книги.

               Досягнення у роботі